zadzwoń

70 877 70 53 wew 124

Wyślij sms

o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

70 877 70 53 wew 124

Dlaczego nienawidzimy czekania do małżeństwa? Może dziewice mają to wszystko wymyślone

Wyślij sms o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

Jaka jest twoja pierwsza reakcja, gdy ktoś mówi, że „czekał na małżeństwo” lub gdy ktoś wspomina pojęcie dziewictwa? Czy się wzdrygasz? Czy jesteś ambiwalentny? Czy to do ciebie rezonuje? Czy niesie ze sobą jakiś bagaż rodzinny i kulturowy? Czy to jest poza twoim normalnym życiem, ale jesteś ciekawy? Wszystkie czy żadne z powyższych?

Każdy ma inny stosunek do dziewictwa i kiedy decyduje się na seks. Ta wysoce osobista decyzja jest zwykle podyktowana kulturą i społeczeństwem, wartościami rodzinnymi lub religią, hormonami i naturalnymi ludzkimi pragnieniami oraz wszystkim innym, co sprawia, że ​​jesteś sobą.

W erze rewolucji seksualnej dla wszystkich płci ludzie coraz częściej uczą się autonomii w swojej seksualności. Wiele osób zakłada, że ​​autonomia seksualna ma związek z nauką o przyjemnościach, zabawkach seksualnych, różnych rodzajach związków – i tak jest. Ale częścią wyboru jest decydowanie, kiedy uprawiasz seks, niezależnie od otaczającego Cię świata.

Chociaż nie jest to tak powszechne, jak kiedyś, niektórzy ludzie decydują się poczekać z seksem do ślubu. Dlaczego? Czy są korzyści z czekania? Czy dziewice mają to wszystko wymyślone? Przejdźmy do sedna tej nieco kontrowersyjnej, ale bardzo realnej części bycia człowiekiem.

Dziewictwo to widmo

Zanim przejdziemy do powodów, korzyści i całego tego jazzu, musimy coś wyjaśnić. Dziewictwo to spektrum. Co mam przez to na myśli?

Jeśli chodzi o twoje ciało i intymność, możesz zdecydować, co uważasz za seks. Możesz się pocałować, ale poczekaj, aż zrobisz cokolwiek pod ubraniem. Może nie masz nic przeciwko dotykaniu piersi lub ręcznej stymulacji. Niektóre osoby mogą uprawiać seks oralny , a nawet analny , ale nie uprawiać seksu waginalnego (jeśli ty lub twój partner macie pochwę). Niektórzy ludzie, którzy wybierają dziewictwo, mogą nadal chcieć się masturbować w jakikolwiek sposób, który im odpowiada.

Jeśli seks to bufet – masz opcje. Żaden akt seksualny nie jest lepszy od drugiego. Całowanie może być tak samo intymne jak seks z penetracją. Tematem przewodnim jest Twoje ciało, Twój wybór, więc to Ty decydujesz, co oznacza dla Ciebie „dziewictwo”.

Dlaczego ludzie czekają?

Dla większości ludzi seks jest jednym z głównych źródeł przyjemności, co nasuwa pytanie – dlaczego ludzie czekają do ślubu?

Najbardziej oczywistą odpowiedzią jest tradycja. Ta tradycja może być zakorzeniona w religii, kulturze, wartościach rodzinnych lub czymś innym. Te wartości też często się przeplatają. Niektóre dziewice przyjmują śluby religijne, które są podtrzymywane przez wartości rodzinne i kulturę, w której są zanurzone. Chociaż są to najbardziej oczywiste, nie są to jedyne powody, dla których ludzie decydują się pozostać dziewicami do ślubu.

Dla niektórych seks jest częścią ich samopoznania, z którym zdecydowali się nie angażować do ślubu. Powiedzmy, że czyjaś seksualność jest sprzeczna z przekonaniami ich rodziny i kultury, więc czuli wstyd, wyrażając to, lub nie wiedzieli, jak sobie z tym poradzić i czekali na seks, aż byli w stanie nieco to przezwyciężyć i wejść w siebie. Albo mieli jakiś dyskomfort w ciele lub pewność siebie, które uniemożliwiały im kontynuowanie relacji seksualnych. Mogli mieć problemy ze zdrowiem psychicznym lub fizycznym, które utrudniały ich życie intymne. Inni skupiali się na możliwościach i innych obszarach ich życia, a ich życie seksualne po prostu nie było priorytetem.

Jest tak wiele powodów, dla których ktoś może czekać na małżeństwo i wszystkie są ważne. Kiedy ktoś decyduje się poczekać do ślubu, nie jest nikomu winien wyjaśnienia. Mogą nawet być na coś.

Korzyści z czekania do małżeństwa

Możesz się zastanawiać, dlaczego ktoś miałby pozostać dziewicą do ślubu, ale czekanie może przynieść korzyści! Zanim zaczniesz drwić, wysłuchaj nas.

Poznawanie swojego ciała

Generalnie im jesteś starszy, tym więcej masz czasu na poznanie siebie i swoich pragnień. Może to pozwolić ci być bardziej wybrednym w wyborze partnera (partnerów) i poznać swoje ciało i to, czego chcesz od intymnych związków.

Możesz mieć lepszy seks

Jedno z badań wykazało, że pary, które czekały z seksem do małżeństwa, oceniały jakość seksualną o 15% wyżej niż osoby, które uprawiały seks przedmałżeński. Może to być spowodowane tym, że ludzie są w stanie zbudować solidne podstawy i praktykować inne formy intymności na długo przed rozpoczęciem seksu.

Możesz mieć lepszy związek

To samo badanie wykazało, że pary, które czekały z seksem do małżeństwa, oceniały stabilność swojego związku na 22% wyżej, a satysfakcję ze związku o 20% wyżej.

Czekanie na seks może dać ci czas na rozwinięcie umiejętności w twoim związku, zanim zaczniesz brać udział w seksie. Seks to świetny sposób na zwiększenie intymności, ale może również odwracać uwagę od budowania komunikacji i innych umiejętności.

Regeneracja

W tym samym duchu, co ludzie tworzący własną definicję dziewictwa, możesz również zdecydować się na świętowanie w dowolnym momencie swojego życia. Czy uprawiałeś seks przez jakiś czas, ale czujesz, że chcesz inaczej podejść do swoich relacji? Lub naciśnij przycisk resetowania?

Ponownie, to twoje ciało, twój wybór. Możesz zdecydować się na celibat w dowolnym momencie, bez względu na to, ile uprawiałeś seksu lub z iloma osobami go uprawiałeś.

To twoje życie

Jeśli jeszcze tego nie podniosłeś, tematem jest tutaj twoje ciało, twój wybór . Tak więc, bez względu na to, co mówi twoja rodzina, religia czy kultura, ty decydujesz, co jest dla ciebie odpowiednie. Jeśli to oznacza czekanie do ślubu na seks, to świetnie. Albo chcesz stworzyć własną definicję dziewictwa. Możesz spotkać kogoś wyjątkowego i zdecydować, że w tym związku chcesz poczekać do ślubu. A może to była po prostu fajna lektura, ale jesteś bardzo zadowolony z aktywnego życia seksualnego.

Do każdego własnego! Jest tak wiele sposobów na doświadczanie przyjemności, intymności i więzi, niezależnie od tego, czy w grę wchodzi seks. Najważniejszą rzeczą jest to, abyś czuł się wzmocniony i pewny swojego wyboru. Ty robisz!

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x